6.Akdeniz Hipertansiyon ve Ateroskleroz Kongresi
Kongre Adı
6.Akdeniz Hipertansiyon ve Ateroskleroz Kongresi
Branş
Kardiyoloji
Tarihi
24 - 28 Mart 2009
Yeri
Cornelia Diamond Resort Belek
Kongre Konuları
Hipertansiyonun Epidemiyolojisi
Hipertansiyonun Etyolojisi ve Patofizyolojisi
Genetik ve Farmakogenomik
Risk Faktörleri ve Hipertansiyon
Hedef Organ Hasarı
Tanı Yöntemleri
Hipertansiyonda Klinik Çalışmalar
İlaç Tedavisi
Dirençli Hipertansiyon
Hipertansif Aciller
Sekonder Hipertansiyon
Özel Durumlarda Tedavi
Farmakoekonomik ve Maliyet-Yarar Analizi
Metabolik Sendrom
Hipertansiyonda Cinsiyet Farklılıkları
Hipertansiyon ve Böbrek
Hipertansiyon ve Kalp
Hipertansiyon ve Beyin
Hipertansiyon ve Fundoskopi
Tedaviye Uyum
Web sayfası
İletişim
+90 212 347 65 00
Davet Yazısı
Sayın Meslektaşlarım,
Hipertansiyon ve buna bağlı hastalıklar 21. yüzyılda da halk sağlığını tehdit eden, risk faktörü her gün artan global bir tehdit olarak önemini sürdürmektedir. Dünya Sağlık Örgütüne göre hipertansiyon dünyada ölüm nedenleri arasında en üst sırada yer almakta ve yaygınlığının önümüzdeki yıllarda büyük ölçüde artacağı öngörülmektedir. 2000 yılında hipertansiyonlu yetişkin sayısı tüm dünyada 972 milyon iken bu sayının 2025 yılında 1,56 milyar olacağı tahmin edilmektedir.
Kardiyovasküler hastalıklardan korunmada tüm risk faktörlerine yönelik yaklaşımın önemi giderek artan bir biçimde vurgulanmaktadır.
"Hipertansiyon ve Ateroskleroz Derneği" ve "Avrupa Hipertansiyon Derneği"nin amacı kardiyovasküler alanda hipertansiyon bilincinin artırılması ve kontrolünün önemi konusundaki bilimsel çalışmaları teşvik etmektir. Geçmiş yıllarda ortaklaşa birçok bilimsel toplantı düzenlemiş olan iki derneğin hedefi, hipertansiyon alanında çalışan araştırmacı ve klinisyenleri bir araya getirerek ülkelerarası bilimsel ilişkilerin güçlendirilmesini sağlamaktır.
6. Akdeniz Hipertansiyon ve Ateroskleroz Kongresi Dünya'nın önde gelen uzmanları ile hipertansiyon ve kardiyovasküler hastalıklar konusunda güncel araştırmaları ve klinik deneyimleri izleme olanağı sağlayacaktır. Bilimsel program içeriğinde sözlü sunumlar ve posterler, uzmana danışma, görüntülü oturumlar, uydu sempozyumları yer alacaktır.
İnanıyoruz ki, gelecek toplantı tüm meslektaşlarımızla güncel bilimsel verileri ve deneyimleri paylaşırken arkadaşlıklarımızın güçlenmesini sağlayan kıymetli bir deneyim olacaktır.
Organizasyon komitesi olarak sizleri 24-28 Mart 2009 tarihleri arasında, Antalya'da yapılacak olan, 6. Akdeniz Hipertansiyon ve Ateroskleroz Kongresine davet etmekten mutluluk ve onur duymaktayız.
Serap Erdine
Başkan

Sverre E. Kjeldsen
Başkan

Stephane Laurent
Başkan

Giuseppe Mancia
Yayınlanma: 13.1.2009 | Görüntülenme: 2906
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle