Tam Gün'e 8 Maddelik Formül
Tam Gün'e 8 Maddelik Formül

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, akademisyenler ve üniversite yönetimleriyle görüşerek hazırladığı yeni formülü önceki gün Başbakan Erdoğan'a iletti. 8 maddelik yeni formül şöyle:AKŞAM MUAYENESİNE İZİN ...
Sevkli hasta ücretsiz tedaviye devam edecek. Ancak, acil, yoğun bakım, kalp, kanser gibi hastalıklar için sevk aranmayacak. Bu hastalardan hoca farkı ya da herhangi bir ekstra ücret talep edilemeyecek.
Üniversite hastanelerine sevksiz şekilde gelen hasta, doçent ya da profesör tercihi yaparsa özel randevu alacak ve fark ödeyecek.
Üniversite hastanelerinde hocaların tam gün çalışması devam edecek. Ancak saat 17:00'den sonra üniversitede özel hasta bakılabilecek.
Hocalara gündüz performansı kadar gece hasta muayene etme imkânı tanınacak.
Üniversite hocaları, ihtiyaç duyulduğunda özel hastanelerde de ameliyat yapabilecek ancak üniversiteye pay verilecek.
Muayene farkının doçentler için 100 TL, profesörler için de 200 TL'yi aşmaması planlanıyor.
Özel muayenehane işletmeye devam etmek isteyen hoca, üniversiteyle bağlarını koparacak. Ancak üniversite ihtiyaç duyduğunda tedavi ya da eğitim hizmeti alabilecek.
Ekonomi Koordinasyon Kurulu, yeni formüle sıcak bakarken, üniversite hastanelerinin durumunun düzeltilmesi için de SGK payının yüzde 1.3'e çıkartılması düşünülüyor.

kaynak :medimagazin

Yayınlanma: 14.3.2013 | Görüntülenme: 3604
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle