Sağlık ocakları ücretsiz oluyor

Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık ocakları, ana çocuk sağlığı merkezleri, verem savaş dispanserleri ve 112 acil hizmetlerinden gerektiğinde kimlik dışında hiçbir belge ibraz edilmeden ücretsiz olarak yararlanılabilecek.

 
 
 
 

ANKARA - Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Turan Buzgan, 2 Temmuz Pazartesi günü başlayacak uygulamayla yeni uygulamayla memurlar ve sigortalılarla bunların tedavi yardımından yararlanan aileleri, BAĞ-KUR’lular, emekliler, yeşil kartlılar ve sosyal güvencesi olmayanların gerektiğinde kimlik belgesi dışında hiçbir belge ibraz etmeden sağlık ocaklarına başvurabileceklerini söyledi.
Ancak Buzgan, memur, sigortalı, BAĞ-KUR’lu ve yeşil kartlıların ilaç temin edilebilmeleri için sağlık karnesinin gerekli olduğunu söyledi.

Aktif olarak çalışan memurlarla sigortalıların tabi oldukları mevzuat gereği izinli sayılabilmeleri için iş yerlerinden sevk belgesi almalarının zorunlu olduğunu anlatan Buzgan, bununla ilgili gerekli düzenlemelerin de yapılacağını belirtti.

Sağlık ocaklarının sayısının bu uygulama için yeterli olduğunu savunan Buzgan, ülke genelinde 6 bin 400 sağlık ocağı bulunduğunu, aile hekimleriyle birlikte birinci basamaklarda 18 bin sağlık personelinin görev yaptığını söyledi.

AA.

Yayınlanma: 30.6.2007 | Görüntülenme: 3838
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle