9.Kalkınma Planı'nda aile hekimliğinin yaygınlaştırılmasına dair ifadeler eklenmiştir.Baş ta birinci basamak hizmetleri olmak üzere sa ğ l ı k hizmetlerinin kalitesi ve personelin niteli ğ inin geli ş tirilmesi ile art ı r ı lacakt ı r.
Doç. Dr. Hakan Yaman, Uzm. Dr. Melehat Akdeniz, Dr. Zuhal Kanevetçi Akdeniz Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Aile Hekimliği AD, Antalya Günümüzde Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) verilerine göre tüm dünyada 60 yaş üzerinde 600 milyon kişi yaşıyor. Bu sayının 2025 yılında ikiye katlanması ve 2050 yılında 2 milyara ulaşması beklenilmektedir (1).
İzmir İl Sağlık Müdürü Opr.Dr. Mehmet Özkan, "Aile Hekimliği" uygulamasının ilk 6 aylık sonuçlarını değerlendirdi. Hayatta değişmeyen tek şeyin değişim ve gelişim olduğuna dikkat çeken İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Özkan, Aile Hekimliği sistemine geçiş yapmanın yeniliği yakalama adına atılmış önemli bir adım olduğunu söyledi.
İZMİR DİĞER İLLERE ÖRNEK OLACAK
Genel Tanım Performans, bir işi yapan bireylerin o işle amaçlanan hedefe yönelik olarak, nereye varabildiğinin, neyi sağlayabildiğinin ifadesidir. Başka bir deyişle kapasiteyi kullanma derecesidir. Performans ölçme sistemi, bir organizasyon içerisinde, karar almak ve bu kararları uygulamak sürecine destek olmak ve koordine etmek amacıyla bilgi toplama işlemidir.
Bu yazıda aile sağlığı elemanlarının aile hekimliği uygulamasındaki yerleri, görevleri, özlük hakları, sorumlulukları gibi yardımcı sağlık personellerini ilgilendiren temel unsurlara değineceğiz.
Her bölümde 20 soru ve cevabını bulabilirsiniz. 
120 Soruda Aile Hekimliği
İlk sayımızda sizlere halen devam eden pilot uygulama çalışmalarıyla ilgili gelişmeler ve uygulamaya dair kısa bilgiler vermeye çalışacağız.Sizler için oluşturduğumuz bu kapsamlı çalışma ile karşınıza çıkacak olan bu yeni sistem değişikliğine daha kolay uyum sağlamanızı ve aile hekimliği yapmayı düşünen hekimlerimiz için de bir yol gösterici
Uzm.Dr. Mehmet Taşkın EGİCİ (Aile Hekimi, Haseki EA Hastanesi Başhekim Yrd.) Sağlık Dünya coğrafyasında siyasal sınırlar tanımayan bir konudur.

Kullanıcı:
Parola:
Yeni Üyelik Parola Hatırlat

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikasıradyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle